Pominięcie przedostatniej tabletki antykoncepcyjnej z blistra

W piątek pominęłam tabletkę antykoncepcyjną (przedostatnią w blistrze). W sobotę przyjęłam więc dwie, tym samym skończyłam opakowanie. W niedzielę powinien zacząć się 7-dniowy tydzień przerwy, jednak zgodnie z zaleceniem na ulotce, nie powinnam go robić, lecz od razu zacząć kolejne opakowanie. Niestety będę je miała dopiero następnego dnia - w poniedziałek. Co powinnam zrobić - czy mogę zacząć przyjmowanie tabletek kolejnego dnia (w ten sposób będę miała jednodniową przerwę)?

Aleksander Ropielewski

Może Pani zrobić jednodniową przerwę. Skuteczność antykoncepcji będzie nieznacznie zmniejszona. Dla pewności w pierwszym tygodniu nowego opakowania proszę stosować mechaniczne metody antykoncepcji.