Pominięcie przerwy a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne od 6 lat, jednak omyłkowo popełniłam błąd. Otóż po skończeniu brania 21 tabletek powinno być 7-dni przerwy, natomiast ja nie zrobiłam przerwy, wzięłam od razu na następny dzień tabletkę, w sumie 3 tabletki od soboty do poniedziałku, a powinnam mieć przerwę. Natomiast wtorek, środa nie wzięłam, bo przypomniałam, że powinna być przerwa. Okres powinnam teraz dostać, czekam a tu mija 2 dzień i nie ma... Tabletki jakby regularnie wzięła z 7 dniami przerwy to powinnam wziąć w sobotę i nie wiem co teraz. Czy mam rozpocząć nowe opakowanie i wziąć w sobotę jak powinnam? Czy dostanę okres? Jaka będzie skuteczność, ochrona? Proszę o pomoc.

Witam serdecznie, w przypadku pominięcia 7-dniowej przerwy nie ma wskazań do odstawiania kolejnego opakowania w trakcie jego przyjmowania. Jeżeli podjęła Pani taką decyzję, musi Pani zdawać sobie sprawę z możliwości przesunięcia daty krwawienia czy jego braku. Krwawienie pojawia się zwykle w 3 dobie od odstawienia tabletek. W przypadku braku krwawienia wskazane będzie kontrolne wykonanie testu ciążowego. Dopiero negatywny wynik zezwoli na rozpoczęcie nowego blistra w 8 dniu przerwy. Pozdrawiam