Pominięcie przerwy w antykoncepcji hormonalnej

Witam,ostatnio ze względu na chęć przesuniecia terminu miesiączki wzięłam 2 opakowania pod rząd bez wykonywania przerwy. Z drugiego opakowania nie przyjęłam ostatnich 3 tabletek, pominęłam zatem tabletki nr 40,41 i 42. wczoraj dostałam okres. czy moge okres bez tabletek skrocic do 5 dni (rozpoczac nowe opakowanie 2 dni wczesniej) i ochrona bedzie zachowana?

Jaki rodzaj preparatu Pani stosuje / monofazowy, dwufazowy, trójfazowy /. Można przyjmować leki bez przerw ale nie można skracać ilości przyjmowanych tabletek-wtedy skuteczność może być zaburzona.

Można stosować antykoncepcję w systemie ciągłym ale tylko w przypadku leków monofazowych, ale nie można skaracać ilości przyjmowanych tabletek-zaburza to skuteczność.