Pominięcie przyjęcia pierwszej tabletki antykoncepcyjnej z 3. tygodnia stosowania

Pominęłam tabletkę w pierwszym dniu 3 tygodnia, spóźniłam się 19 godzin, następną tabletkę przyjęłam normalnie i zrobiłam przerwę w czwartek, dziś jest niedziela, a ja dopiero doczytałam, że nie powinnam jej robić, czy mogę zacząć znów brać tabletki dziś i po miesiącu zrobić przerwę?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę dokończyć przerwę. Niemniej jednak należy wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku.