Pominięcie tabletek antykoncepcyjnych, stosunek bez zabezpieczenia i ryzyko ciąży

Od kilku lat zażywam tabletki Y**. W ostatnim czasie w trakcie przyjmowania tabletek w dniach 8-14 pominęłam jedną tabletkę, a w tym dniu miałam stosunek płciowy (bez zabezpieczenia), tabletkę przyjęłam dopiero po 12 godz. Kolejną wzięłam o stałej porze. Jednak w dniu następnym również pominęłam tabletkę i też miałam stosunek (wytrysk do środka). Nie zażyłam pominiętej tabletki. Czy istnieje możliwość, że mogę być w ciąży?

Witam serdecznie!
Pominięcie jednej tabletki w drugim tygodniu blistra, jak podaje producent nie wiąże się z osłabieniem działania preparatu. Niestety, pominięcie drugiej tabletki może nieść za sobą ryzyko ciąży. W podobnych sytuacjach zaleca się stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez 7 dni. Jeżeli nie zachowała Pani abstynencji, powinna Pani zdecydować się na wykonanie testu ciążowego, jednak nie wcześniej niż 14 dni po zbliżeniu.
Pozdrawiam