Pominięcie tabletek - co mam teraz robić?

Witam! Ja pominęłam 2 tabletki w pierwszym tygodniu i pierwszą przyjęłam, gdy jeszcze nie minęło 12h a drugą niestety jak już minęło 12h. Co w takim przypadku mam zrobić? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Wszystkie niezbędne informacje znajdzie Pani w ulotce załączonej do opakowania, jak i na naszym portalu.

W przypadku pominięcia dwóch tabletek (a właściwie jednej, bo pierwszą przyjęła Pani w bezpiecznym przedziale czasowym) w pierwszym tygodniu istnieje ryzyko ciąży, w każdym przypadku jeśli do stosunku doszło w 7dni przed pominięciem jak i 7 dni po. Jeżeli takie zbliżenia miały miejsce u Pani, pod koniec cyklu zalecałabym wykonanie testu ciążowego.
Resztę opakowanie proszę przyjmować normalnie.

Pozdrawiam