Pominięcie tabletki a powstanie torbieli na jajniku

Mam 24 lata, mam torbiel na jajniku, zadałam tu wcześniej pytanie czy mogła ona powstać przez pominięcie tabletki, dostałam odpowiedź, że nie. Jednak moja pani ginekolog twierdzi, że może ona być wynikiem pominięcia tabletki. Z tego co wyczytałam w internecie zmiany hormonalne spowodowały, że pęcherzyk nie pękł i tak mogła powstać torbiel. Jak więc jest? Często bardzo boli mnie jajnik jak mogę ten ból niwelować? Co robić, na co uważać, czego unikać?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, jeśli rzeczywiście pominęła Pani jedną tabletkę, istnieje bliskie zeru prawdopodobieństwo, że było to przyczyną powstania torbieli.