Pominięcie tabletki a ryzyko przesunięcia okresu

w związku z przeprowadzką miałam dużo spraw na głowie i zapomniałam o tabletkach antykoncepcyjnych. pominęłam 2 tabletki w 13 i 14 dniu cyklu nie myśląc wzięłam 14 zapomnianą tabletkę i 15 obecną. nie współżyłam ale moje pytanie jest takie czy zrobiłam bardzo wielką głupotę i czy okres może mi się przesunąć?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli pominęła Pani dwie tabletki może wystąpić krwawienie z odstawienia oraz zaburzenia stęzenia hormonów. Ryzyko ciąży nie jest w tej sytuacji ważne ponieważ jak Pani mówi nie odbywała Pani stosunku. Jednak w tej sytuacji najlepiej było by zaprzestać stosowania antykoncepcji i rozpocząć kolejne dopiero przy nowym cyklu.

Lek. PaweĹ Baljon

Witam,
Tabletki antykoncepcyjne należy przyjmować zgodnie z zaleceniem producenta. Pominięcie przyjęcia tabletki może spowodować zaburzenia miesiączkowania.
Pozdrawiam.