Pominięcie tabletki a zabezpieczenie przed ciążą

Witam. Pominełam 4 tabletke antykoncepcyjna z blistra (i nie wzielam jej w koncu) i czy po wzieciu 10 nastepnych tabletek z rzedu jestem zabezpieczona przed zajsciem w ciaze? Z góry dziekuje za odpowiedz.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Nie napisała Pani, jakie tabletki przyjmuje. Niemniej, jeśli:

Pominięto jedną tabletkę w dniach 1. do 7. (pierwszy rząd tabletek w blistrze)
Należy przyjąć pominiętą tabletkę, jak tylko pacjentka sobie o tym przypomni, nawet jeżeli oznacza to, że trzeba przyjąć dwie tabletki na raz. Kolejne tabletki należy przyjmować o zwykłej porze i stosować dodatkowe zabezpieczenie, na przykład prezerwatywy, przez następne 7 dni. Jeżeli odbyło się stosunek w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki, 8 trzeba zdawać sobie sprawę, że istnieje ryzyko ciąży. W takim przypadku, należy skontaktować się z lekarzem. [Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta Daylette, 3 mg + 0,02 mg]

z poważaniem
Michał Kurek