Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej

Dzień dobry! Zapomniałam wziąć tabletki z 22 grudnia. Była to moja pierwsza tabletka po 7-dniowej przerwie. 23 i 24 wzięłam normalnie, nie wiedząc, że nie wzięłam 22 (jedna tabletka została więcej takim sposobem). Kochałam się z chłopakiem 24. Teraz biorę już normalnie tabletki. Teraz pytanie: czy powinnam odstawić tabletki i zacząć brać nowe opakowanie z początkiem okresu? Czy kontynuować, omijając tę, której nie wzięłam pierwszego dnia? Czy kontynuacja nie będzie szkodziła ewentualnej ciąży? Boli mnie podbrzusze od kiedy się dowiedziałam, że zapomniałam, czyli 25 grudnia. Czy może to być wynikiem ewentualnej ciąży, czy może coś z hormonami nie tak, bo ominęłam jedną tabletkę? Jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży?

Witam serdecznie!
W przypadku wydłużenia 7-dniowej przerwy istotnie zwiększa się ryzyko ciąży. Należy zdawać sobie zatem sprawę z istniejącego ryzyka i wykonać kontrolnie test ciążowy 14 dni po zbliżeniu. W podobnych sytuacjach zaleca się stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez 7 dni.
Opisywane dolegliwości raczej nie świadczą o ciąży. Dolegliwości pojawiają się zwykle później 2-3 tygodnie po zapłodnieniu. Nie utożsamiałabym zatem bólu z ewentualnym zapłodnieniem.
W obecnej sytuacji nie musi Pani odstawiać tabletek. Przyjęcie kilku dodatkowych tabletek nie powinno zaszkodzić płodowi. Tak jak wspomniałam wcześniej, proszę jedynie wykonać test ciążowy za kilkanaście dni, który rozwieje Pani wątpliwości.
Pozdrawiam