Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a dalsze postępowanie

W poniedzialek nie wzielam tableyki antykoncepcyjnej i dzisiaj czyli w srode zorientowalam sie, ze nie wzielam jej w ogole. Wczoraj wzielam ta poniedzialkowa a dzisiaj wzielam ta co byla na dzisiejszy dzien przeznaczona. I teraz zostala mi ta wczorajsza. Nie wiem czy mam ja wziac czy brac dalej tak jak leca kolejne dni a ta co zostala zostawic. I czy odpornosc sie zmniejszyla?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ochrona antykoncepcyjna mogła zostać zmniejszona na skutek wahania poziomu hormonów. Sugerowałbym stosowanie dodatkowej antykoncepcji przez okres 7 dni. Oczywiście proszę nadal przyjmować tabletki.