Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a obniżona ochrona przed ciążą

Witam! Wczoraj (30.11.2013r.) zapomniałam zażyć 4 tabletki Daylette o stałej porze, czyli o godz. 21. Zażyłam ją, gdy tylko sobie o niej przypomniałam, czyli o 5.30 rano następnego dnia (31.11.2013). Minęło 9 godzin. Czy ochrona przed ciążą jest obniżona? Co powinna zrobić? Stosować dodatkową antykoncepcję przez 7 dni? Dodam, że w nocy (z 30 na 31) nie współżyłam, lecz dzień cześniej, tj. 29.11.2013r. -TAK.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opóźnienie w przyjęciu tabletki wynosiło mniej niż 12 godzin. Ochrona antykoncepcyjna została zatem zachowana. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.