Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a owulacja

Witam! Jeśli się pominie tabletkę antykoncepcyjną czy owulacja od razu się odblokowuje? Jeśli tak to po jakim czasie od pominięcia tabletki?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W zależności kiedy pominie się tabletkę postępowanie jest różne. Owulacja nie występuje od razu po pominięciu tabletki. Po takim zajściu może wystąpić krwawienie z odstawienia.