Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a przerwa pomiędzy blistrami

Zazywam sidretella 20 zapomnialam o 18 tabletce a odbylam stosunek normalnie zazywalam 19 tabletkę i tak do końca opakowania czy jest ryzyko ciąży co robić dalej kontynuować drugie opakowanie czy zrobić ta przerwę 7 dniowa

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli zapomniała Pani 18 tabletki powinna Pani albo: 1. Przyjąć kolejne opakowanie tabletek bez przerwy, albo 2. Rozpocząć przerwę wcześniej, tj. od dnia zapomnianej tabletki. Z opisu wynika, że możliwa jest tylko opcja pierwsza, tj. przyjęcie kolejnego opakowania bez przerwy. Takie postępowanie pozwoli zachować skuteczność tabletek - ryzyko ciąży nie będzie zatem zwiększone.