Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej i plamienie

Witam. Biore tabletki od ponad roku wczoraj po raz pierwszy pominełam tabletke i dzis pojawiło sie u mnie plamienie mimo to ze okres powinnam dostac dopiero w przyszła środe czy to normalne i czy zażyć ta tabletke pominieta nawet jezeli oznaczało by to wziecie dwoch na raz??

Pominięcie tabletki może spowodować plamienie. W takim wypadku należy zażyć pominiętą tabletkę oraz następną o stałej godzinie stosowania. Jeżeli czas opóźnienia w zażyciu tabletki nie przekracza 6 godz. wtedy ryzyko zajścia w ciążę jest małe. powyżej 6 godz. ryzyko zajścia w ciąże w tym cyklu wzrasta i należy zastosować inne metody antykoncepcji.