Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej i wymioty a ryzyko ciąży

Witam serdecznie. Piszę do Pani z takim pytaniem. Biorę lek Lesinelle. Ostatnią miesiączkę miałam 2 grudnia. Kolejny blister rozpoczęłam 7. W piątek, 13, ok.17-18, współżyłam z partnerem. Tego samego dnia pominęłam tabletkę, zwykle biorę ją między 18-20. Zapomnianą tabletkę wzięłam o 5 nad ranem, jednak wkrótce zwymiotowałam. W ciągu dnia wymiotowałam jeszcze 4 razy. Wieczorem, o 18 wzięłam dwie tabletki, tak jak w punkcie pominięcie tabletki. Jak duże jest ryzyko wystąpienia ciąży ?

Witam! W przypadku pominięcia tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym tygodniu należy jak najszybciej przyjąć zapomniana tabletkę a kolejne przyjmować o stałej porze. Dodatkowo przez kolejnych 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę. Niestety ze względu na odbyty stosunek w dniu pominięcia tabletki istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Po około 2 tygodniach od stosunku należy wykonać test ciążowy. Jeżeli wynik będzie ujemny należy go powtórzyć po tygodniu.