Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej, krwawienie a ciąża

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Sylvie 20. Biorę je o stałej porze (około godziny 21). W czwartek rozpoczęłam trzeci tydzień z opakowania. Niestety wczoraj zapomniałam wziąć tabletki. Przypomniałam sobie przed chwilą (o godzinie 15 i natychmiast ją zażyłam). Czy antykoncepcja będzie zachowana? Dodam, że wczoraj odbyłam stosunek z moim partnerem i boje się, że przez to wczorajsze pominięcie mogę zajść w ciąże. W dodatku dziś od rana mam skąpe krwawienie co również mnie martwi

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w opisanej sytuacji ryzyko jest podwyższone, jednak szansa jest nadal minimalna. Zalecam jednak wykonanie badania testu ciążowego za 2 tygodnie. Pozdrawiam