Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej: skutki

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne od ponad 2 lat. W ten czwartek(3.03.) kończy mi się następne opakowanie, a przebywam za granią w odwiedzinach i nie mam jak wykupić nastepnego opakowania, a wracam dopiero w niedzielę(13.03). Czy jak pominę aż tyle tabletek to moge je przyjąć wszystkie tego samego dnia jak wrócę?? Czy muszę robić miesięczną przerwę?? Proszę o odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku opóźnienia przyjęcia pierwszej tabletki nowego blistra o 3 dni, konieczne będzie jednak stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia od dnia ich odstawienia, przez całą przerwę, aż do 7 przyjętej tabletki. Jest to jedyne postępowani gwarantujące Pani pełne zabezpieczenie przez cały czas.
Pozdrawiam.