Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej, stosunek seksualny a ryzyko ciąży

Stosuje tabl. Micro***** 21. W pn tzn 12.01 wziela 1 tabl. Po 7 dniowej przerwie z odstawienia. W srode odbylam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia. W czwartek wzielam jeszcze tabletke o prawidlowej porze, ale w piatek zapomnialam i polknelam ja z 14h opoznieniem. Znam tresc ulotki na pamiec. Skoro dopuszcza sie 12h opoznienia to czy na prawde te 2h roznicy powaznie wplywaja na spadek skutecznosci tabletek? Jakie jest ryzyko ciazy w takim przypadku? Pozdrawiam

Tak, 14 godzin robi różnicę (istnieje ryzyko, iż doszło do owulacji, zwłaszcza, iż zapominała Pani o tabletce w pierwszym tygodniu stosowania). Proszę przez 7 dni od dnia pominięcia tabletki stosować dodatkową metodę antykoncepcji.