Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w 3. tygodniu a sposoby postępowania

ostatnio zapomnialam tabletki w 3tygodniu, aptekarka i ginekolog mi zalecila zeby nie zaczynac odrazu nowego blistra tylko dokonczyc tabletki wraz z przerwa, kiedy dostane krwawienie z odstawienia? a jezeli nie dostane?
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Krwawienie z odstawienia wystąpi w momencie, kiedy przyjmie Pani ostatnią tabletkę z opakowania. W opisywanej sytuacji proponowałabym jednak zastosować w tym momencie dodatkowe zabezpieczenie pod postacią prezerwatywy ze względu na pominiętą tabletkę oraz przyjęcie pominiętej tabletki razem z kolejną, nawet gdyby oznaczało to przyjęcie dwóch naraz.