Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w 3. tygodniu stosowania a przesunięcie okresu

Od roku stosuję tabletki vibin mini.Biorę je ok. 21:30. Wczoraj wieczorem z powodu roztragnienia urlopowego zapomniałam o leku i tabletkę wzięłam dziś o 10:30 (13 h później). Jest to 3 tydzień przyjmowania tabletek i przy normalnym braniu powinnam je skończyć jutro wieczorem. Czy w takim wypadku mogę zrobić 7-dniową przerwę (w ciągu następnych 2 tyg na pewno nie będę współżyła) czy muszę od razu rozpocząć drugie opakowanie? Chciałabym bardzo mieć teraz okres, żeby nie wypadł mi w dniu wesela.

Renata GrzechociĹska

Jeśli do ominięcia tabletki doszło w 3 tygodniu przyjmowania preparatu skuteczność powinna być zachowana i można zrobić 7-dniową przerwę. Proponuję zapoznać się z ulotką dołączoną do preparatu tam znajdzie Pani informację, co robić w takich i podobnych sytuacjach.