Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w drugim tygodniu przyjmowania

Trzeci miesiąc biorę nowe tabletki antykoncepcyjne Daylette, które bierze się bez przerwy (28 tabletek, przez cały cykl). Pominęłam sobotnią tabletkę antykoncepcyjną, którą powinnam wziąć o godzinie 21, wzięłam ją natomiast następnego dnia o tej samej porze. Stosunek miałam w czwartek. Co może się stać w takim przypadku, czy jest ryzyko zajścia w ciążę (był to 12. dzień cyklu) i co zrobić z tą jedną tabletką z opakowania? Wziąć ją pomiędzy dwoma innymi czy zostawić?

Witam serdecznie! W przypadku pominięcia tabletki w drugim tygodniu blistra zaleca się jej jak najszybsze przyjęcie, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek. W obecnej sytuacji powinna Pani przyjąć zaległą tabletkę (choćby tuż po przeczytaniu odpowiedzi) i kontynuować stosowanie preparatu zgodnie z ustalonym wcześniej schematem. Ze względu na fakt, iż sytuacja miała miejsce w drugim tygodniu blistra ryzyko ciąży jest niewielkie. Przed rozpoczęciem nowego opakowania warto by jednak było wykonać kontrolny test ciążowy. Pozdrawiam