Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w trzecim tygodniu a ryzyko ciąży

Witam, tabletki biorę prawie rok. W trzecim tygodniu brania tabletek zapomniałam 16 tabletki (wtorek). Dowiedziałam się o tym dnia następnego, kiedy chciałam wziąć 17. tabletkę. Wzięłam tego dnia niestety tylko jedną, tej zapomnianej już nie wzięłam. W niedzielę rano miałam ostatni stosunek bez zabezpieczenia. Do tej pory nie współżyłam z moim partnerem. Nie zrobiłam 7-dniowej przerwy, ale połączyłam opakowania. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Czy muszę teraz stosować jakieś dodatkowe zabezpieczanie, jeśli tak, jak długo? Pozdrawiam, Magdalena

Witam! W przypadku pominięcia tabletki z trzeciego tygodnia blistra zaleca się rezygnację z przerwy wraz ze stosowaniem dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni. Takie postępowanie sprawia, iż ryzyko ciąży nie ulega podwyższeniu. W obecnej sytuacji, gdy do pominięcia tabletki doszło przeszło tydzień temu, nie ma wskazań do dalszego dodatkowego zabezpieczenia. Pozdrawiam