Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej z drugiego tygodnia a ryzyko ciąży

Zapomniałam 14 tabletki Y**. Zorientowałam się i przyjęłam 15 z pominięciem 14 (a nie tak jak w ulotce mówią, dwóch). Następne przyjmowałam regularnie, a teraz bez odstawienia przeszłam do następnego opakowania. Problem w tym, że po 4 dniach od pominięcia tabletki i bez przyjęcia pominiętej odbyłam stosunek. Jak duże jest niebezpieczeństwo zajścia w ciążę? Czy sytuacja jest podobna, gdy zapomniałam 15 tabletki? Tabletki Y** biorę od 7 miesięcy, wcześniej przez dłuższy okres inne.

Witam serdecznie!

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej niestety wiążę się z ryzykiem ciąży. Jak słusznie Pani zauważyła, w przypadku nieprzyjęcia tabletki o czasie, wskazane jest jej przyjęcie w jak najszybszym czasie. Jeżeli nie zdecydowała się Pani na ten krok, musi zdawać sobie Pani sprawę, że mogło dojść do owulacji, a tym samym do zapłodnienia.
Jako że 14 tabletka jest ostatnią z drugiego tygodnia blistra, ryzyko zniesienia działania tabletek jest znacznie niższe, niż gdyby nie przyjęła Pani kolejnej, tj. 15 tabletki.

W obecnej sytuacji jest już za późno na stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia, dlatego pozostaje Pani kontrolne wykonanie testu ciążowego za 14 dni.

Pozdrawiam