Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej z pierwszego tygodnia 4 dni po stosunku

Witam, wczoraj we wtorek zapomnialam wziac tabletki z pierwszego tygodnia(przed ostatniej) wzielam ja dopiero dzisiaj czyli w srode o godz. 11.30 a moja stala pora brania tabletek to godz. 17.00 wiec przerwa byla dluzsza niz 12h. trwala ona aż 18,5h. Kolejna dzisiejsza tabletke wzielam juz o stalej porze. Ostatni stosunek mial miejsce 7.09 w godzinach wieczornych czyli 4 dni temu. Czy w zaistnialej sytuacji jest mozliwosc, ze po tych 4 dniach moge zajsc w ciaze ? Prosze o odpowiedz.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku, ponieważ przerwa była dłuższa niż 12 h a 07.09 doszło do stosunku, ryzyko ciąży istnieje. Ze względu na opóźnienie w przyjęciu tabletki proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie przez kolejne 7 dni.