Pominięcie tabletki i za wczesne przyjęcie kolejnej. Jakie mogą być skutki?

Witam. Mój problem jest taki, że zapomniałam tabletki wczoraj (zazwyczaj biorę o 22), niestety minęło 12 godzin, dopiero ją wzięłam. Jednocześnie - nie wiem co strzeliło mi do głowy - wzięłam dzisiejszą tabletkę - o 8 godzin za wcześnie. Wiem, że pominięcie tamtej tabletki może mieć złe skutki. To pierwszy tydzień po przerwie. Czy wzięcie kolejnej tabletki tak wcześnie może mieć złe skutki? Powinnam przerwać branie tabletek? Jeśli nie, to kiedy powinnam przyjąć jutrzejszą tabletkę? Dwa dni temu współżyłam z chłopakiem, jednakże użyliśmy prezerwatywy. Nie pękła nam, więc nie ma ryzyka ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyjęcie tabletki o kilka godzin za wcześnie nie powinno wpłynąć negatywnie na skuteczność antykoncepcji. Kolejne tabletki proszę przyjmować mniej więcej o tej godzinie, o której przyjęła Pani tę ostatnią. Jeśli od początku opakowania współżyła Pani tylko ten jeden raz, z prezerwatywą, to nie ma zwiększonego ryzyka zajścia w ciążę w tym cyklu, pod warunkiem, że przez kolejne 7 dni (od dnia pominięcia) zachowa Pani wstrzemięźliwość lub zastosuje prezerwatywę.

Pozdrawiam serdecznie!