Pominięcie tabletki Naraya Plus a ryzyko zajścia w ciążę

Witam, od 20.04 biorę swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne (Naraya Plus). Zaczęłam brać je od pierwszego dnia miesiączki. 26.04 około godziny 11:05 kochałam się z moim chłopakiem bez innych zabezpieczeń. Mój partner nie skończył we mnie. Niestety tegoż dnia zapomniałam wziąć tabletkę (codziennie biorę o 22:00) i połknęłam ją dopiero o godzinie 7 rano. Czy istnieje realne ryzyko zajścia w ciążę? Dodam, że kochaliśmy się dwa dni po zakończeniu się mojej miesiączki. Pozdrawiam!

Aleksander Ropielewski

Nie można wykluczyć możłiwości zajscia w ciążę. Pełną ochronę antykoncepcyjną uzyskuje się po 7 dniach stosowania leku.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli od pominięcia tabletki do przyjęcia jej nie minęło więcej niż 12 godzin to skuteczność tabletek nie została zaburzona. Proszę jednak pamiętać iż niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji.