Pominięcie tabletki, odczuwalny dyskomfort a miesiączka

Witam! Mam 23 lata i tabletki zażywam od 4 lat te same, bez zmian. Przy kolejnym opakowaniu zapomniałam tabletki (1 tabl. brana 18 stycznia, a pominięta 24 lub 25). Od 4 dni zaczęły się brunatne plamienia. Najpierw mniejsze, a dziś już trochę więcej. Po pominięciu tabletki był zachowany czas bez stosunku dla pewności. Ale dziś czuję się tak, jakby pojawił się okres. Trochę obolałe okolice brzucha, wzdęty, ogólnie odczuwam dyskomfort, jednak mniejszy niż przy terminowej miesiączce. Studiuję i akurat mam sesję, a do lekarza pójdę tak za ok. 2 tygodnie. Czy jest to coś poważnego, z czym nie poinnam czekać?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wzdęcie brzucha i jego pobolewania, o ile ból nie jest bardo silny, nie są raczej powodem do natychmiastowej wizyty u lekarza... Mogą być spowodowane zaparciami, jakimiś zaburzeniami czynnościowymi w obrębie układu pokarmowego, stresem. Pominęła Pani 7 lub 8 pigułkę (pierwszy lub drugi tydzień cyklu...). Przy pominięciu pigułki z pierwszego tygodnia cyklu, przy współżyciu w tygodniu poprzedzającym to pominięcie istnieje ryzyko ciąży. Podczas wizyty u lekarza za 2 tygodnie, proszę powiedzieć lekarzowi o tym zdarzeniu - lekarz może wykluczyć ciążę. W przypadku ciąży należy jak najszybciej odstawić antykoncepcję hormonalną.

Pozdrawiam!