Pominięcie tabletki w 2 dniu cyklu

Witam serdecznie :) Mam bardzo duży problem. Zamiast wsiąć tabletkę 8 dnia, wzięłam 9 i dopiero przy 9 tabletce zauważyłam, że zrobiłam za dużą przerwę i wtedy wzięłam 2 tabletki. Wszystko było okej, aż do wczoraj. Zostały mi w opakowaniu 3 tabletki i dostałam jakby plamienia, bo nie jest to chyba okres, bo zbyt mało obfite jest to krwawienie. Dodam jeszcze, że biorę tabletki N...., jest to moje 8 opakowanie. Jest jakieś prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży? :( Od początku blistra kochałam się z chłopakiem tylko raz. Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź. KASIA

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zważywszy na to, że był to drugi tydzień cyklu, prawdopodobieństwo ciąży nie jest duże (w przypadku pomyłki w tym czasie producenci pigułek zazwyczaj nie zalecają stosowania dodatkowej antykoncepcji). Jednak przed rozpoczęciem kolejnego blistra proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!