Pominięcie tabletki w 2/3 tygodniu

Witam serdecznie! Chciałabym prosić o fachową ocenę sytuacji, a mianowicie jak duże jest prawdopodobieństwo, abym była teraz w ciąży? Od ok. 6 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne Y***** , przez ten okres zażywałam je naprawdę regularnie, aż to tego miesiąca:( W aktualnym listku tabletek pierwsze 12 zażywałam tabletki regularnie, natomiast tabletkę 13, 14, 15 (poniedziałkowa) nie byłam w stanie zażyć, ponieważ wyjechałam i zapomniałam zabrać... Tabletki zażywam zawsze rano, po powrocie do domu w poniedziałek wieczorem zażyłam wszystkie zaległe 3 tabletki i następnie wszystkie tabletki z 3 tygodnia zażywałam już regularnie każdego ranka, jutro zażyję ostatnią. Jestem niestety troszkę niepewna całej sytuacji, ponieważ ostatni stosunek odbyłam rano dnia, gdy zażyłam 12 tabletkę, czyli w piątek, więc niby zabezpieczona powinnam być następne 24 h + 12 zapasowych. Niestety, tak jak wcześniej wspomniałam, w sobotę, niedzielę i poniedziałek rano nie zażyłam tak jak powinnam tabletek, dopiero w poniedziałek wieczór. Oczywiście w tych daniach, gdy nie brałam tabletek już nie współżyłam, jednie w piątek, dzień poprzedzający wyjazd, bo w życiu bym nie przepuszczała, że zapomnę je na weekend. Z góry dziękuję za odpowiedź:)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

To niestety nie jest tak, że "ostatni stosunek odbyłam rano dnia, gdy zażyłam 12 tabletkę, czyli w piątek, więc niby zabezpieczona powinnam być następne 24 h + 12 zapasowych"... Przez 24 +12 godzin jest Pani zabezpieczona przed wystąpieniem owulacji, ale plemniki żyją około 72 godziny, a czasem nawet dłużej...

Proszę skontaktować się  ze swoim ginekologiem. Pominięcie trzech tabletek to nie "przelewki". Najprawdopodobniej nie może Pani liczyć na skuteczną antykoncepcję do końca tego opakowania, podczas 7-dniowej przerwy oraz przez pierwszych 7 dni zażywania tabletek z nowego opakowania. Należy przez cały ten czas stosować prezerwatywy. Ponadto przed rozpoczęciem nowego blistra należy wykluczyć obecność ciąży.

Pozdrawiam!