Pominięcie tabletki w 3. tygodniu

Witam! Mój problem jest następujący. Od 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne (Ri*******). Ostatnio zdarzyła mi się taka sytuacja, że zapomniałam wziąć tabletki w 3 tygodniu - był to czwartek. Jednak ja byłam tego nieświadoma i kolejne tabletki (piątek, sobota, niedziela) przyjmowałam normalnie. O tym, że zapomniałam tabletki z czwartku ‘dowiedziałam się’ dopiero w niedzielę. Teraz nie wiem, co mam dalej zrobić. W ulotce są podane 2 możliwe rozwiązania w przypadku pominięcia tabletki z 3 tygodnia. Jednak wydaje mi się, że to są rozwiązania w przypadku kiedy pacjentka w przeciągu 24 h zorientuje się, że pominęła tabletkę. U mnie minęły już 3 dni. Dodam jeszcze, że w przypadku prawidłowego brania tabletek wtorek jest ostatnim dniem, a od środy powinna nastąpić 7-dniowa przerwa. W środę (poprzedzającą dzień pominięcia tabletki) miał miejsce stosunek. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę? Proszę o radę, co powinnam zrobić w takiej sytuacji.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Instrukcja odnosi się do każdej sytuacji pominięcia tabletki. Z przyczyn oczywistych wariant z odstawieniem tabletek i natychmiastowym rozpoczęciem przerwy w Pani przypadku nie wchodzi w grę. Proponuję nie robić w tym miesiącu przerwy, ale rozpocząć w środę nowe opakowanie. Jeśli tak Pani postąpi ryzyko zajścia w ciążę będzie minimalne (porównywalne do tego, jakie istnieje gdy przyjmuje Pani tabletki regularnie).