Pominięcie tabletki w trzecim tygodniu

Witam, tabletki biorę ponad 2 lata. Pierwszy raz zapomniałam wziąć drugą tabletkę w trzecim tygodniu ich brania. Przyjęłam ją po 16 h. Postanowiłam postąpić zgodnie z tym co jest napisane w ulotce, czyli dokończyłam przyjmowanie tabletek i od razu rozpoczęłam kolejny blister. Do tego, stosunek płciowy odbył się 5 dni wcześniej. Od tamtego czasu nie współżyję na razie, gdyż jestem pełna obaw. W związku z tym, czy jest duże ryzyko zajścia w ciążę? Szczerze mówiąc strasznie się martwię i czekam na pewną odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam. Inezz89

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Jeżeli postąpiła Pani zgodnie ze schematem zamieszczonym w ulotce producenta, to jest Pani zabezpieczona całkowicie i nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia. Stosunki, które miały miejsce w tygodniu poprzedzającym także należy uznać za zabezpieczone.
Pozdrawiam.