Pominięcie tabletki w trzecim tygodniu cyklu

Witam, mam wielki problem. Wzięłam tabletkę (5 od końca opakowania) w piątek wieczorem, którą zwymiotowałam po chwili, potem wzięłam kolejna tabletkę z opakowania, którą również zwymiotowałam po chwili (w sumie trwało to przyjmowanie tych dwóch tabletek nie więcej niż około godziny). Wtedy nie wiedziałam, czy powinnam zażyć trzecią i nie wzięłam jej. Następnego dnia wzięłam o normalnej porze (trzecia tabletka od końca z opakowania). No i teraz zostały mi jeszcze dwie tabletki i zastanawiam się, czy wziąć je naraz i od jutra już liczyć 7-dniową przerwę, czy wcale nie robić przerwy? W piątek rano ostatni raz współżyłam. Proszę o pomoc, nie wiem, co mam robić:(

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisaną sytuację można potraktować jako pominięcie tabletki w trzecim tygodniu cyklu. Proszę sprawdzić w ulotce swoich tabletek, co w takiej sytuacji zaleca producent. Z dużym prawdopodobieństwem (ale proszę to sprawdzić!) producent zaleca zakończenie opakowania, pominięcie 7-dniowej przerwy (nie robimy przerwy) i przejście od razu do nowego opakowania. W opakowaniu ma Pani trochę mniej pigułek, ale zważywszy na to, że jest to trzeci tydzień cyklu nie powinno to być kłopotem - najważniejsza jest w tym momencie "ciągłość" zażywania tabletek. Inną możliwością jest rozpoczęcie 7-dniowej przerwy w dniu pominięcia tabletki, ale tego Pani nie zrobiła, więc nie ma co sobie tym głowy zawracać.

W razie wątpliwości proszę skontaktować się ze swoim lekarzem.

Uwaga! Przy pominięciu przerwy między opakowaniami krwawienie lub plamienia mogą się pojawić w trakcie przyjmowania tabletek z drugiego opakowania (w środku lub pod koniec blistra).

Pozdrawiam!