Pominięcie tabletki w trzecim tygodniu - czy dobrze postąpiłam?

Witam, piszę drugi raz, gdyż w poprzedniej wiadomości się pomyliłam. Otóż, biorę tabletki ponad 2 lata. 6 grudnia o godzinie 18:15 miałam przyjąć drugą tabletkę z trzeciego tygodnia. Zapomniałam o niej i przyjęłam ją przed 10 rano czyli po około 16h. Około 5 dni przed pominięciem tabletki odbyłam stosunek płciowy, aczkolwiek bez wytrysku wewnątrz mnie. Zgodnie z ulotką, dokończyłam przyjmowanie tabletek i rozpoczęłam kolejny blister bez 7dniowej przerwy. Od tego czasu nie współżyłam. W sobotę przyjmę ostatnią tabletkę z tego blistra i będę czekać na krwawienie z odstawienia. Chciałabym prosić o radę, czy ryzyko zajścia w ciążę jest u mnie bardzo duże? I jeszcze jedno... Czy jeśli chciałabym zrobić test ciążowy jutro bądź pojutrze to czy powinien wyjść właściwie? Nie wiem czy mam spore powody do niepokoju. Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Postąpiła Pani właściwe dla przypadku pominięcia tabletki z trzeciego tygodnia. Dlatego działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane.
W najbliższych dniach może Pani wykonać test ciążowy. Jego wynik będzie już wiarygodny.

Pozdrawiam