Pominięcie tabletki z drugiego opakowania

Witam. Stosuję 2 opakowanie tabletek Y**. Z drugiego opakowania,  8 dnia stosowania, zapomniałam wziąć tabletki około godz. 20 i następnego dnia około godz. 4 i 8 miałam stosunek, nie doszedł we mnie, ale słyszałam, że plemniki mogą znajdować się nie tylko w spermie. Zaraz po powrocie do domu zażyłam po 9 rano tabletkę, czyli około 13-14 godzin za późno. Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Powinnam wykonać test ciążowy? A jeżeli tak, to kiedy? Czy poczekać na okres? Jestem strasznie zniecierpliwiona i poddenerwowana!!!! Ratunku!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Producent gwarantuje, że przyjęcie tabletki do 12 godzin nie zmniejsza skuteczności preparatu. Pani spóźniła się niewiele więcej. Dodatkowo 8 tabletka to na szczęście początek drugiego tygodnia, który jest najbezpieczniejszy, jeśli chodzi o ryzyko ciąży przy pominięciu tabletki. Z obu tych powodu byłabym raczej dobrej myśli.
Wskazane jest jednak wykonanie testu ciążowego, który całkowicie wykluczy ewentualne zapłodnienie. Wiarygodny wynik domowego testu ciążowego uzyskuje się po 14 dniach od zbliżenia. Może Pani wykonać test z krwi, którego poprawny wynik możliwy jest do uzyskania już po 8-9 dniach.
Pozdrawiam.