Pominięcie tabletki z pierwszego tygodnia

Nie przyjęłam jednej tabletki antykoncepcyjnej. Następnego dnia wzięłam tylko jedną, pominęłam tą o której zapomniałam. Tabletki tej nie wzięłam pod koniec 1 tygodnia. Czy są dni płodne i od jakiego momentu? Wcześniej brałam też tabletki antykoncepcyjne.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pominięcie tabletki z pierwszego tygodnia jest najbardziej niebezpieczne. W zasadzie uważa się, że jeśli kobieta zapomniała o jej przyjęciu i doszło do stosunku w czasie od zakończenia poprzedniego opakowania do momentu pominięcia tabletki, kobieta powinna przyjąć tabletkę "po stosunku" oraz zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywami przez kolejne 7 dni regularnego przyjmowania preparatu.