Pominięcie trzeciego krążka dopochwowego a zabezpieczenie antykoncepcyjne

pierwszy raz włożyłam krążek dopochwowy 18 czerwca drugi 16 lipca trzeci powinnam włożyć 13 sierpnia jednak zapomniałam o tym dzisiaj jest już 26 sierpień i nie jestem pewna czy mogę znowu zacząć używać krążków? czy będzie miało to wpływ na moje zdrowie jeśli włożę kolejny krążek w pierwszym dniu miesiączki po miesięcznej przerwie?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Może Pani postąpić tak jak opisuje. Przestrzegam tylko iż w momencie odstawienia antykoncepcji nie była Pani chroniona przed ciążą.