Pominięcie trzeciej tabletki w 1. tygodniu

Witam, Od dwóch lat stosuję doustną antykoncepcję,tabletki Ya********. Zdarzyło mi się w tym blistrze zażyć trzecią tabletkę w pierwszym tygodniu (środa) z opóźnieniem 20 h, a więc zażyłam ok.godz.16 w czwartek, po czym wzięłam czwartkową normalnie ok. 21. Do końca blistra brałam już o stałej godzinie, więc postąpiłam wedle ulotki. Z partnerem używamy także prezerwatyw, stosunek miał miejsce przed zapomnieniem tabletki, ale z prezerwatywą. Nic mi nie wiadomo, by owa pękła, więc chyba nie powinnam się niczym martwić, prawda? Ponadto przez tydzień po zapomnieniu oczywiście stosunki nie miały miejsca. Proszę o fachową opinię. Z góry dziękuję i łącze pozdrowienia.

Redakcja abcZdrowie

Pani postępowanie po pominięciu tabletki było jak najbardziej prawidłowe. Jeśli w ciągu tygodnia poprzedzającego pominiętą tabletkę nie doszło do stosunków płciowych bez dodatkowego zabezpieczenia to nie widzę powodu do obawiania sie nieplanowanej ciąży.