Pominięcie trzeciej tabletki w pierwszym tygodniu

Witam serdecznie, Od dwóch lat stosuję doustną antykoncepcję jednofazową. Krwawienie z odstawienia wystąpiło normalnie, stosunki miały miejsce jedynie z prezerwatywą, bez wytrysku w środku, prezerwatywa nie pękła. Poniedziałkową - 1 i wtorkową - 2 tabletkę wzięłam normalnie ok.godziny 20, jednak środową - czyli 3 w pierwszym tygodniu zażyłam z 20h opóźnieniem (nie mogłam zażyć z powodów logistycznych - zostały w domu ),a więc w czwartek ok. godz.16, następnie tego samego dnia, ok.19 zażyłam 4 tabletkę. tj. postąpiłam wedle instrukcji... Jednak trapię się tym, czy mogę uznać, iż nie doszło do stosunku na 7 dni przed pominięciem tabletki? De facto nie doszło w mym mniemaniu, gdyż dodatkowo się zabezpieczamy, czy moje rozumowanie jest prawidłowe? Czy winnam się martwić? Na pewno już do końca blistra nie zapomnę tabletek i nie mam zamiaru współżyć. Z góry dziękuję za fachową pomoc, łącze pozdrowienia.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
W takim przypadku każdy stosunek w czasie przerwy powinien być traktowany jako niezabezpieczony PRZEZ TABLETKI. Jeśli równolegle stosowała Pani prezerwatywy, ich działanie antykoncepcyjne było pełne i ciąża jest mało prawdopodobna.