Pominięcie zażycia tabletki antykoncepcyjnej a zaburzenie ochrony przed ciążą

W 3 tyg brania tabl anty naraya pominelam zazycie o 21 h. Przyjelam dana tabletke razem z nastepna. Opakowanie dokonczylam. Do ulotki defacto nie dostosowalam sie. Jestem w 6 dniu przerwy. Czy moge zaczac kolejne opakowanie czy zaburzylam ochrone? Dodam iz krwawienie jest mocniejsze bolesne takie jak wtedy gdy nie bralam tabl. Co robic?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, może Pani zacząć pobierać nowe opakowanie, jednakże w momencie gdy Pani pominela tabletkę to powinna Pani przez kilka dni stosować dodatkowe zabezpieczenie. Pozdrawiam