Pominięcie zażycia tabletki w pierwszym tygodniu - co z ochroną?

Jaka jest możliwość zajścia w ciążę w sytuacji pominięcia pierwszej tabletki z kolejnego opakowania? Moja dziewczyna zażywa tabletki od 9 miesięcy. Po tygodniu przerwy miedzy opakowaniami wystąpił jeden dzień opóźnienia w przyjęciu tabletki z kolejnego opakowania. Następnego dnia przyjęte zostały dwie tabletki jednocześnie. Kolejnego dnia doszło do zbliżenia bez dodatkowego zabezpieczenia. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę? I jak można inaczej temu zapobiec (tabletka wczesnoporonna nie wchodzi w grę)?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
w tym przypadku postąpiliście prawidłowo. W przypadku pominięcia jednej tabletki należy jak najszybciej zażyć pominiętą tabletkę, kolejną przyjąć o zwykłej porze oraz kontynuować przyjmowanie tabletek według schematu, wówczas ryzyko poczęcia jest minimalne.
Pozdrawiam serdecznie!