Pominięta 15 tabletka, co dalej robić?

Witam. Mam 19 lat i pewien problem. Wzięłam jedno opakowanie tabletek, nie zrobiłam 7-dniowej przerwy i zaczęłam brać drugie opakowanie. Zapomniałam wziąć 15 tabletki z tego drugiego opakowania. Wzięłam ją razem z następną tabletką po ok 25 godzinach. Mam dokończyć branie tabletek i wziąć następne opakowanie bez robienia przerwy (to już będzie trzecie opakowanie pod rząd)? Czy muszę się dodatkowo zabezpieczać? Czy jest możliwe zajście w ciąże jeżeli odbyłam stosunek 5 dni temu? Z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Przy opóźnionym przyjęciu tabletki konieczne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez najbliższe 7 dni. Ryzyko ciąży z poprzednich zbliżeń jest zerowe.
W obecnej sytuacji proszę kontynuować przyjmowanie tabletek z obecnego blistra wg schematu i normalnie wykonać 7 przerwę.

Pozdrawiam