Pominięta 20 tabletka antykoncepcyjna w 3 tygodniu cyklu

Zapomniałam wczoraj przyjąć 20 tabletkę - zawsze przyjmuje o 20:00. Zauważyłam to dopiero dziś o 20:00, kiedy to zamierzałam wziąć ostatnią 21... Co zrobić, jeśli ostatnią 21 tabletkę zjadłam już dziś o stałej porze..? Jest to 3 tydzień, więc trochę się obawiam. Czy powinnam w takiej sytuacji zacząć od jutra nowe opakowanie, czy zrobić przerwę, tak jak miała być - właśnie od jutra? Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę nie robić przerwy, tylko jutro rozpocząć nowe opakowanie. Następnie proszę przez 7 pierwszych dni zażywania tabletek z nowego opakowania, stosować dodatkową antykoncepcję (prezerwatywa).

Pozdrawiam!