Pominięta ostatnia tabletka

Wczoraj miałam zażyć ostatnią tabletkę, ale zapomniałam o niej. Dzisiaj nie miałam przy sobie ulotki i wzięłam ostatnią tabletkę najszybciej jak mogłam. Było to jakieś 14 lub 15 h opóźnienia. Jednak w ulotce przeczytałam, że najlepiej byłoby przerwać natychmiast zażywanie lub rozpocząć nowy blister. Jednak czy mogłabym postępować tak jak zwykle, czyli zrobić normalną przerwę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Radziłabym Pani jednak zastosowanie się do schematu zawartego w ulotce (czyli nie robić teraz 7-dniowej przerwy)... Jest on opracowany o badania kliniczne i postępując zgodnie z nim, ma Pani szansę uniknąć "wpadki". Jeśli będzie Pani postępować inaczej niż jest tam zalecane, to musi się Pani liczyć z ryzykiem ciąży. To już jest Pani wybór...

Pozdrawiam!