Pominięta ostatnia tabletka z blistra

Witam. Przyjmuję tabletki Y........e. Dziś, w pierwszym dniu nowego blistra (i po przerwie) zorientowałam się, że nie wzięłam ostatniej czyli 21ej tabletki z poprzedniego blistra. Ta tabletka miała wypaść na wtorek (5.10) i aż do dziś (środy 13.10) miała trwać 7dniowa przerwa. Jednak wtorkową ostatnią tabletki zapomniałam i wyszło na to, iż przerwę między blistrami nie miałam 7dniową lecz 8 dniową. Nie pamiętam, czy w poniedziałek bądź wtorek przed pominięciem tabletki uprawiałam stosunek (prawdopodobnie nie- przedostatni był bodaj w piątek 1.10). Wiem jedynie, że uprawiałam go w czwartek (7.10) popołudniu, a wieczorem tego samego dnia już pojawiła się miesiączka (zazwyczaj pojawia się ona bardzo regularnie, bo w niedzielę bądź poniedziałek). Trochę byłam zaskoczona, iż miesiączka pojawiła się 3 dni wcześniej. Stosunek uprawiałam początkowo bez prezerwatywy, była ona założona przed wytryskiem. Proszę o odpowiedź, czy nie grozi mi nic z powodu pominiętej tabletki. Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Pominięcie tabletki z 21 dnia może wiązać się ze zmniejszoną ochroną antykoncepcyjną.

W przypadku kiedy pojawiło się krwawienie z odstawienia, wydaje się, że nie doszło do zapłodnienia.
Dla pewności przed rozpoczęciem następnego opakowania  można wykonać test ciążowy.