Pominięta przedostatnia tabletka antykoncepcyjna

Witam. Zapomniałam o przedostatniej tabletce N******** z blistra. Zorientowałam się po 19 godzinach. Ginekolog poradził, bym tę tabletkę pominęła, ostatnią zażyła o stałej porze i zrobiła 6, nie 7 dniową przerwę. Zastosowałam się do jego rady, jednak nie spotkałam się nigdzie z taką samą, dlatego mam obawy czy dobrze postąpiłam. Po 6-dniowej przerwie rozpoczęłam nowy blister, 3 dni brania tabletek z nowego opakowania doszło do stosunku płciowego. Czy mogłam zajść w ciążę? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ginekolog zmodyfikował nieco wersję z natychmiastowym rozpoczęciem przerwy (jednak z 2 opcji w sytuacji pominięcia tabletki z 3 tygodnia). Teoretycznie powinna zadziałać. Sądzę, że jest Pani w pełni zabezpieczona.