Pominięta tabletka antykoncepcyjna a cykl miesiączkowy

Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży? Zażywam tabletki antykoncepcyjne Y***. W trzecim tygodniu pominęłam jedną tabletkę, tzn. zażyłam ją z dwudziestogodzinnym opóźnieniem. Po czterech godzinach wzięłam kolejną planową tabletkę. Następnie zażyłam dwie kolejne do końca opakowania i zrobiłam 7-dniową planowaną przerwę. Po 7 dniach przerwy rozpoczęłam kolejne opakowanie. Po zażyciu 15 tabletek współżyłam, nie stosując dodatkowych metod zabezpieczenia. Był to pierwszy stosunek. Mam pytanie, czy tamta pominięta tabletka z poprzedniego opakowania mogła zachwiać w jakiś sposób mój cykl i czy jest możliwe, że wystąpiła owulacja, a tym samym czy istnieje ryzyko ciąży po odbytym stosunku?

Witam serdecznie,

W przypadku pominięcia tabletki w 3 tygodniu blistra wskazane jest niewykonywanie 7-dniowej przerwy lub jej wcześniejsze rozpoczęcie (od dnia pominięcia tabletki). Niezastosowanie się do tych wytycznych powoduje obniżenie skuteczności preparatu antykoncepcyjnego i jest wskazaniem do stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia przez 7 dni.

W Pani przypadku, jeżeli do pierwszego stosunku doszło po 25 dniach od pominięcia tabletki nie ma podstaw do obaw. Po wspomnianych wyżej 7 dniach obniżonej skuteczności preparatu wymagającej stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia, działanie preparatu wraca do normy.

Pozdrawiam