Pominięta tabletka antykoncepcyjna a dalsze stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne, jedną zgubiłam ( z pierwszego rzędu). Wiem, że antykoncepcja teraz nie jest zachowana. Czy pomimo braku jednej brać te tabletki do końca? (zależy mi na braku bólu podczas krwawienia na co tabletki mają wpływ) I czy następne opakowanie zacząć w pierwszy dzień okresu czy po zażyciu wszystkich(4) tabletek placebo?(czyli jakoś w 2-3 dniu krwawienia) Chciałabym żeby antykoncepcja od przyszłego miesiąca została zachowana.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Przez najbliższe 7 dni skuteczność będzie obniżona, może Pani wziąć wszystkie tabletki do końca. Następne opakowanie rozpocząć zgodnie z zaleceniami czyli po wykorzystaniu tabletek placebo.
Pozdrawiam