Pominięta tabletka - czy jest szansa, że jestem w ciąży?

6 dnia cyklu zapomnialam wziąć tabletki. Wzięłam ją natomiast po 19 godzinach. 3 dni wcześniej kochałam się ze swoim chłopakiem. Był to pierwszy tydzień przyjmowania tabletek, więc czy jest ryzyko zajścia w ciążę? Proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy jak najszybciej przyjąć pominiętą tabletkę. A kolejne tabletki o stałej porze. Rozumiem, że tak właśnie Pani postąpiła. Przez kolejnych 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę. Ponieważ w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki doszło do współżycia możliwa jest ciąża. Po około 10-14 dniach powinna Pani wykonać test ciążowy. Gdyby wynik był ujemny należy go powtórzyć po około tygodniu.
Pozdrawiam