Pominięta tabletka i brak okresu - czy mogę być w ciąży?

Witam,
od 3 miesięcy biorę tabletki Q***. W maju 2010 roku byłam w ciąży i poroniłam w drugim miesiącu. W poprzednim opakowaniu nie wzięłam 25 lub 24 tabletki z 28. Później kochałam się ze swoim partnerem, który skończył we mnie. 22 grudnia powinnam dostać okres, zawsze działo się to regularnie, albo spóźniało się góra tydzień (zanim brałam tabletki).
Czy istnieje możliwość, że jestem w ciąży? Brałam także E***, dlatego że odczuwałam pieczenie podczas oddawania moczu i stosunków. Aktualnie strasznie boli mnie brzuch, często rano jest mi strasznie niedobrze i ostatnio brodawki stają się co jakiś czas ciemniejsze, do tego zauważyłam, że więcej jem.
Test ciążowy wykonałam, ale wynik był negatywny, dodam że przy pierwszej ciąży jak robiłam test, również wyszedł negatywny. Czy mogę być w ciąży?
Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji istnieje możliwość zajścia w ciążę. Pominięcie 24. tabletki zmniejsza skuteczność antykoncepcji, w takiej sytuacji należy zawsze rozpocząć następne opakowanie wspomnianego preparatu, a przez kolejnych 9 dni stosować dodatkową mechaniczną metodę antykoncepcji.
Brak krwawienia z odstawienia jak również objawy kliniczne mogą sugerować ciążę w tym przypadku. Biorąc pod uwagę poprzednie doświadczenia ze zwykłymi testami ciążowymi wydaje się, że warto oznaczyć stężenie beta HCG we krwi, a wynik, jak i sytuację, skonsultować z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl